DİĞER HİZMET BİRİMLERİ VE YÖNETİM GİDERLERİ

Başlatan
OĞUZHAN BAKIR
04 Eyl 2023 00:00
Ayrılan Ödenek
 996.060.063 TL

* Sabit Giderler (Elektrik, Su Akaryakıt vb.) ile Personel Giderleri = 985.166.000 TL’dir. (Zabıta Müd., Mali Hizmetler Müd., Hukuk İşl. Müd., Ruhsat ve Den. Müd., Strateji Geliştirme Müd., İnsan Kaynakları ve Eğitim Müd., Yazı İşl. Müd., Bilgi İşl. Müd., Teftiş Kur. Müd.)

• 36 müdürlüğümüz ve 2733 emekçimizle, 351 adet (binek türü, servis, iş makinası vb.) aracımız ile 2.176.189 m² ve 526.293 nüfuslu ilçemize hizmet vermekteyiz.

Üretim ve Yatırım Hizmetlerinde Tasarruf Çalışmaları

• Temel yatırım ve üretim hizmetlerinin %80’ni özkaynaklarımız ve üretim tesislerimiz ile gerçekleştiriyoruz.
  • Tam bir şeffaflık, ülke genelinde ilan ve rekabet koşullarının tamamının oluşturularak kamu ihale mevzuatının en etkin şekliyle ifa edildiği elektronik ihale uygulamasını uzun zamandır kullanarak, bu konuda ülkemizde öncülük etmiş bir ilçe belediyesiyiz.
  • Elektronik ihale yöntemi ile gerçekleştirilen ihalelerimizde, dünya çapında ve ülkemizde ortaya çıkan ekonomik koşullara rağmen %19,77 oranında tasarruf sağladık.
  • Belediyemizin Destek Hizmetleri Müdürlüğü özkaynaklarımız dışındaki satın alma işlemlerini açık, şeffaf, çağın ereklerine uygun olarak gerçekleştirmektedir.
  • Belediyemizin web sitesinde tüm satın almaları yayınlayarak internet ve mail ortamında (elektronik) yurt çapında firmaların katılımcı olmasını sağlıyoruz.
  • İhale işlemlerini EKAP üzerinden şeffaf bir şekilde yürütüyoruz.