KENT TANITIMI, TOPLUMSAL BİRLİKTELİK, KÜLTÜR-SANAT VE FESTİVALLER

Başlatan
OĞUZHAN BAKIR
04 Eyl 2023 00:00
Ayrılan Ödenek
                                                                              89.930.008 TL
*Sabit Giderleri  (Elektrik, Su, Akaruakıt vb) ile Personel Giderleri= 28.110.000 TL
(Kültür ve Sos. İşl. Müd, Dış İlişkiler Müd.)

Kültür-Sanat Etkinlikleri
  • 2022/2023 Eğitim-Öğretim yılında 17 ayrı noktada hizmet veren kurs merkezlerimizde 61 branşta 4500kursiyerimiz yararlanmıştır.
Kent Tanıtımı ve Festivaller

Antika Günleri, Cumhuriyet İle Yaşıt Bir Cumhuriyet Kadını “Zerrin Kehnemuyi”  Resim Sergisi, Ritim Atölyesi, Barista Atölyesi, Cumhuriyetin 100. Yılında "Türkiye'de Yazılı Eserler Basın Ve Basın Özgürlüğü Tarihi Söyleşi: İlber Ortaylı", "Çiçekli Türküler, Muratpaşa Belediyesi Türk Halk Müziği Korosu Konseri,  Antalya Yörük Çalıştayı, Yalçın Gökçebağ ""Geçmiş Uzun Sürer”  Resim Sergisi, "Taçlı Yazıcıoğlu "Hep Sondan Başlar"Söyleşi İmza Günü ", Hülya Düzenli ""Sanat- Hayat, Hayat-Sanat"-"Elif Saltık ""Haki Khaki"" Resim Sergisi "Kadın Kooperatifleri Depremzedeler Yararına Stant Açma", Ramazan Ayı Etkinlikleri , "Deja Vu"" Karma Sergi,  "Unutma Bizi Tiyatro Oyunu ,  "Çocuklar Hep Doğruyu Söyler"" Tuluhan Tekelioğlu Belgeseli","23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve  Çocuk Bayramı", Esra Akcan Bahar Konseri, 5. Yağlı Pehlivan Güreşleri,  Sinan Ateş Parkı Açılışı, Ahıska Türkleri Parkı Açılışı, Hıdırellez Kermesi, Adnan Turani Resim Sergisi, "Sabahat Akkiraz Mahzuni Şerif Anma Ve Bahar Konseri", "Şefkatli Mayıs Konseri Andreı Razın", "Muratpaşa Belediyesi Gitar Orkestrası Konseri" , "Aşığın Dilinden Ozanın Telinden Muratpaşa Belediyesi Türk Halk Müziği Korosu Konseri, Ayşe Kulin Söyleşi İmza Günü "Kanadı Kırık Kuşlar", Ayşe Mercan Resim Çalıştayı,  Muratpaşa Belediyesi Kursiyerleri Tiyatro Oyunu " Nihat Kahraman Resim Sergisi "Eğitim-Sen Kompozisyon Yarışması Ve Ödül Töreni ,"Muratpaşa Belediyesi Halk Dansları Topluluğu Gösterisi", Yıl Sonu Sergisi, Av. Soner Ustaoğlu Tiyatro Günleri, Yüksek Sadakat Konseri, Muratpaşa Belediyesi Kursiyerleri Tiyatro Oyunu, "Muratpaşa Belediyesi Gençlik Orkestrası Konserleri", Falez Müzik Dinletileri, ‘’Mora Katliamı Atilla Güler Söyleşi’’

2023 BİTMEDEN PLANLANAN  ETKİNLİKLER
  • Sünnet Şöleni
  • 12. Uluslararası Antalya
  • 12.Gitar Festivali
  • 7. Yöreler Renkler Festivali
  • Okur Yazar Antalya "Şükran Yiğit Söyleşi İmza Günü "
  • Yaşar Kemal Anma
  • 8. Uluslararası Kaleiçi Old Town Festivali
  • 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Konseri
  • Topçu Mustafa Ertuğrul Anma
  • 8. Antalya Edebiyat Günleri
  • 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü
  • 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslara arası Mücadele Günü
  • Mevlana Anma Etkinliği
  • Yeni Yıl Çarşısı

***2023/2024 Eğitim-Öğretim yılı başvuruları Eylül ayında alınacak

Türkiye’de ki Kardeş Şehirlerimiz;  

• Antalya İli İbradı İlçe Belediyesi (02/12/2014)
  • Karaman İli Sarıveliler İlçesi Göktepe Belde Belediyesi (02/12/2014)
  • Isparta İli Aksu  İlçe Belediyesi (17/02/2016)
  • Eskişehir İli Tepebaşı Belediyesi (17/03/2015)
  • Niğde İli Bor İlçesi Kemerhisar Belediyesi(17/03/2020)
  • Afyonkarahisar İli Sultandağı İlçesi Dereçine Belediyesi( 07.06.2022)
  • Afyonkarahisar İli Sultandağı İlçesi Yeşilçiftlik  Belediyesi(07.06.2022)

İşbirliği ve İyi niyet bildirgesi imzalanan Şehirler

• Çin Halk Cumhuriyeti Xuanwu (14.10.2013)
  • Polonya Semianowice Slaskie (2009)
  • Rusya Federasyonu Moskova Bölgesi Krasnogorsk şehri(21.09.2018)
  • Gürcistan Telavi Belediyesi(17.10.2022)
  • Polonya Lomza Belediyesi (17.06.2023)

Kardeş Şehir Protokolü İmzalı olanlar

• Kuzey Kıbrıs Girne Belediyesi (06.08.2009)
  • Çin Halk Cumhuriyeti Guilin Kenti (31.10.2011)
  • Tunus Cumhuriyeti La Goulette (12.08.2022)
  • Italya Gradara Belediyesi(17.10.2022)
  • Moldova Gagauz yeri Komrat Şehri (17.10.2022)
       Çek Cumhuriyeti Prag 6 Belediyesi (10.09.2022)